Ve středu uplynulo 84 let od vypálení Ležáků nacisty. Z kamenické osady o devíti domech přežily jen dvě dívky, sestry Šťulíkovy, které byly dány na převýchovu do Říše. Nacisté Ležáky na Chrudimsku zlikvidovali jako pomstu za činnost odbojářské radiostanice Libuše, která vysílala z nedalekého lomu Hluboká exilové vládě do Londýna a výsadku Silver A, jenž na Chrudimsku a Pardubicku působil.