Na pět let za mříže poslal v pátek senát olomoucké pobočky Krajského soudu v Ostravě Jiřího Račáka (31) z Hanušovic na Šumpersku za to, že po delší dobu obstarával ze zahraničí drogy a tyto následně distribuoval dalším osobám, a dále pěstoval a uváděl do oběhu konopí ve větším rozsahu. Schválil tak dohodu o vině a trestu, kterou muž uzavřel se státním zástupcem. Hrozilo mu až 10 let vězení.