Už osmnáct let funguje uherskohradišťská Základní škola Za Alejí bez mobilních telefonů. Ty osobní během dne nepoužívají nejen děti, ale ani učitelé. Žáci se podle psychologů díky tomu učí lépe zvládat konfliktní situace i obyčejnou nudu. Škola, která zakázala osobní telefony dávno předtím, než to bylo módní, tak úspěšně bojuje proti digitální samotě dětí.