Prezident Petr Pavel podle rozhodnutí vlády nebude součástí delegace na červencovém summitu NATO v Ankaře. Po jednání kabinetu to oznámil premiér Andrej Babiš (ANO), který delegaci povede. Prezident se k záležitosti oficiálně vyjádří v úterý, podle serveru Seznam Zprávy je ale rozhodnutý podat Ústavnímu soudu kompetenční žalobu.