Komentáře k videu: HydrogenIX 2 - nejúspornější auto na vodík v Česku ! Účastnilo se závodu prototypů na alternativní pohon-Shell Eco Marathon v Nogaru ve Francii !
HydrogenIX 2 je nejúspornější auto u nás. Bylo vyrobeno studenty a pedagogy VŠB TU Ostrava. Účastnilo se závodu Eco Shell Marathon v Nogaru ve Francii. Design a výrobu karoserie provedl Jan Frais jako svou magisterskou práci na závěr studia na VŠVU v Bratislavě v ateliéru Transport dizajn pod vedením doc. Ing. Štefana Kleina, akad. soch. Karoserii vyrobil v letecké továrně COMP-LET v Senici na Slovensku za mimořádného pochopení Ing. Vladimíra Pekára. Použito převzatého záznamu.
Přidat komentář
Pro psaní komentářů musíte být přihlášeni. Pokud nemáte účet na Seznamu, můžete se zaregistrovat.
lukasgolf 07. 10. 2008
zejtra to shell koupi a pozitri se slehne zem. klasika. uz takhle spalili lepsi napady, viz Lotus a tak. fajn je, jak maj ropny korporace cuch a vsechno tak nadsene sponzoruji, jen aby to vcas zlikvidovaly.... :(
Co ostatní právě sledují
© 2006-2011 Seznam.cz, a. s.

racer.petr [seznam.cz] 20. 09. 2011
Výroba vodíku je skoro zadarmo, tak 50 hal/km není žádnej trhák. To bych řekl že větší trhák je test Škody Fabie 1,2 TDI Green line, kdy byla spotřeba v průměru 2,25 l/100 Km na jednu nádrž ujeto víc něž 2000 km při průměru 85 km/h. Když porovnám pohodlí a rychlost a bezpečnost... celkem rozdíl. Kdyby do Fábie přidaly vodíkový pohon, tak je to auto k nezaplacení. Myslím že by to celkem jelo a žralo 2 l. Je to můj názor.